Prezent dla rodzinnego bohatera – czyli upominek na Dzień Taty

Prezent dla rodzinnego bohatera – czyli upominek na Dzień Taty

To on od najmłodszych lat chronił przed potworami, dawał bezpieczeństwo i zawsze służył dobrą radą. Mowa oczywiście o tacie. To właśnie jego święto zbliża się wielkimi krokami. 23 czerwca wszyscy tatusiowie mają bowiem swoje święto – Dzień Ojca! Pojawia się zatem pytanie. Jaki prezent podarować w ten dzień by wyraził on choć trochę naszą wdzięczność za to, że tata jest przy nas zawsze, gdy tego potrzebujemy. Prezent na dzień taty musi być przemyślany!

Jak wybrać ten wyjątkowy prezent?

Wybór prezentu na Dzień Ojca nie jest do końca łatwym wyborem. Głównie słyszymy od naszych ojców, że nic nie chcą, bo wszystko mają. Taki komunikat zdecydowanie utrudnia poszukiwania adekwatnego na ten dzień prezentu. Warto w takiej chwili pomyśleć czym interesuje się tata i jakie ma marzenia. Być może planuje wędrówkę górską i potrzebuje jakiegoś sprzętu? Być może w wolnej chwili wędkuje i brakuje mu czegoś? Jednak jeśli uciekamy do klasycznych rozwiązań, to są nimi:

– leżak nad wodę
– rzeźba do ogrodu
– rodzinne zdjęcie
– zestaw narzędzi
– zestaw survivalowy
– kubek termiczny
– portfel
– wycieczka
– wizyta u Barbera czy też w spa
– degustacja

To nieliczne z pomysłów, które są tymi – najczęściej wybieranymi. Jednak przed zakupem warto zadać sobie pytanie – czy aby na pewno to jest coś przydatnego.
A może jednak nasz tata, po ciężkim tygodniu pracy potrzebuje chwili spokoju i oderwania się od rzeczywistości? W takim przypadku warto przemyśleć zakup książki!

Książka jako prezent na Dzień Ojca

Czytanie książek niesie ze sobą wiele korzyści nie tylko intelektualnych, ale także zdrowotnych. Dlatego książka jest coraz częściej uważana, jako idealny pomysł na prezent. Mimo że rynek oferuje na prawdę wiele pozycji literackich, pojawia się pytanie, jak wybrać odpowiednią książkę? Ile ojców, tyle gustów! Każdy z nich ma swoje indywidualne zainteresowania. To do nas należy poznać gust literacki taty. Czy są to kryminały, komedie, science-fiction a może romanse. Jednymi z propozycji mogą być następujące książki:

– Wiąż, ile chcesz, Albercie
– Piękny umysł nie ma wieku
– Psychologia tłumu
– Kochany Tatusiu
– Jak tata pokazał mi wszechświat
– Różowy mózg, niebieski mózg
– Będziesz tego żałować

Przed wyborem książki powinniśmy przemyśleć także, czy nasz tata ma jakieś zainteresowania bądź też niespełnione hobby. Być może tematyczna książka sprawi mu wiele radości. Kiedyś mógł pragnąć gotować – książka kulinarna pozwoli mu to zainteresowanie zrealizować. Być może chciał zawsze zajmować się renowacją starych mebli? Poradnik w tym zakresie na pewno natchnie go do realizacji swojego niespełnionego marzenia!